Web Tasarım & Yazılım

E-ticaret Sitesi & Danışmanlığı

Ticaretin sanalda bulduğu hayat

E-ticaret Sitesi & Danışmanlığı

Siz de ürünlerinizi ve hizmetlerinizi internet üzerinden satın

E-ticaret

E Ticaret Nedir?

İnsanların ihtiyaçlarını karşılayabildikleri ulaşımı kolay ve daha geniş yelpazeye sahip olan ortamın genel adı E Ticaret olarak nitelendirilmiştir. E Ticaret ağı sayesinde Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki hizmet ve ürünlere oldukça basit.

Günümüzde neredeyse her kurum ve işletmenin web sayfası olduğu gibi kişisel sayfalar da oldukça boy göstermekte. Online ortamın aktif kullanıcı sayısının da çok yüksek olduğunu düşündüğümüzde ticari faaliyetleri bu ortam üzerinden devam ettirmek akılcı bir davranış haline geliyor. Bu nedenle birçok tedarikçi müşterilerine e ticaret ortamından hitap ederek avantaj sahibi oluyor.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Ürünlerinizi e ticaret ortamında sergileyebilmek için iki seçeneğiniz bulunmakta;

1. Kurumsal Web Sayfası

2. E-Ticaret Sayfaları

Her iki ortamında avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kurumsal bir web sayfası sahibiyseniz sadece kendinize ait ürünlerinizi sergiler, daha özgün, sade ve kendi kurallarınızla yönetebileceğiniz bir sayfaya sahip olursunuz. Kargolama tercihi ve gönderim zamanı gibi bütün unsurların belirlenmesi tamamen size bağlı olacaktır. Bu sistemin dezavantajı, belirli bir müşteri portföyüne ulaşmak ve müşteri nazarında güvenilir olmak için zamana ihtiyacınız bulunmaktadır.

E-ticaret sayfalarında mağazanız bulunuyorsa bu ortamlarda satış yaparken sizinle birlikte aynı kategoride satış yapmak isteyen diğer müşterilere de izin verilmektedir. Bu sayfalarda binlerce ürün ve hizmet sunulmaktadır, karmaşık ve komplike bir yapıya sahiptir. E ticaret sayfaları bu ortamlarda yıllardır hizmet vermektedir ve müşterilerine güveni sağlamışlardır. Bu nedenle milyonlarca aktif kullanıcıya ve yüzbinlerce ürün skalasına sahiplerdir. Bu ortamlarda oluşabilecek sıkıntı ise diğer satıcılar arasındaki yerinizi almak ve güvenilirliği sağlamak olacaktır.

E-ticaret ortamında kendisini ispatlamış olan birkaç sayfa vardır. Bunların başında Hepsiburada.com, Trendyol.com, N11.com, Gittigidiyor.com ve Sahibinden.com gelmektedir. Her birinin ayrı ayrı kuralları bulunmaktadır. Öncelikle birçoğunda satış yapabilmek için işletme sahibi yani vergi levhası olan bir firma olmak başlıca etkendir. Kısacası her ürün için fatura kesebilecek nitelikte olmanızı ister. Bununla birlikte birçoğu sadece sıfır yani kullanılmamış ve paketi açılmamış ya da kendi imal ettiğiniz ürünlerin satışına izin vermektedir.

Bunların dışında bu ortamlarda bulunabilmek ve satış yapabilmek için her kategoriye göre belirlenmiş bir komisyon miktarı, reklam hizmetleri ve ek hizmet ücreti ödemek zorunludur. Bazılarında ise bunlara ek yıllık, ürün sayılarına göre belirlenmiş mağaza ücreti ödemek durumundasınız.

E-Ticaret Ortamının Faydaları

Günümüzde e ticaret ortamı, yeni bir iş kolu ve yeni bir çalışma ortamı olarak kendisini ispatlamaktadır. Gün be gün büyümekte, gelişmekte ve her sektöre yön vermektedir. Rekabet ortamında yerini almak ve mevcut durumu korumak için bu ortamlarda bulunmak çok büyük bir avantaj haline gelecektir. Ayrıca bu ortamlardaki müşteri kitlesi her geçen gün artmaktadır. Hiç vakit kaybetmeden bu ortamlarda yerinizi belirleyip pazarınızı oluşturmak, önümüzdeki yıllarda zarar görmemek için doğru bir adım olacaktır.

E-Ticaret Pazaryeri Olarak Ne Yaparız?

Kişisel ve kurumsal web sayfaları haricinde birçok sektörde hizmet vermektedir. Sizin de bu Pazar ortamında yerinizi almanız için gereken tüm hizmetleri sunmaktadır. E ticaret konusunda uzmanlaşmış olan ekibimiz, kurumsal web sayfaları ve bu ortamlarda adını duyurmuş bütün e ticaret sayfalarının kurulumu ve yönetimi konusunda 2016 yılından bu yana danışmanlık hizmeti vermektedir. Biz tamamen hazırız. Peki siz hazır mısınız?

Tüm Türkiye'ye E-ticaret Danışmanlığı Veriyoruz

Size mümkün olanın en iyisini sunmak için, biz buradayız.

Daha etkili ve hızlı bir iletişim veya detaylı bilgi almak için Whatsapp destek hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Whatsapp Destek
YUKARI